Ana sayfa Haberler

hakkında şirket haberleri Basınç Göstergesi Seçim İpuçları

Sertifika
Çin Wesen Technologies (Shanghai) Co., Ltd. Sertifikalar
Çin Wesen Technologies (Shanghai) Co., Ltd. Sertifikalar
Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Basınç Göstergesi Seçim İpuçları
hakkında en son şirket haberleri Basınç Göstergesi Seçim İpuçları

Basınç Göstergesini Nasıl Seçersiniz?

 

Uygun basınç göstergesini seçmek bazen zor olabilir.Bir basınç ölçer seçmek için göz önünde bulundurmanız gereken 7 şey vardır;çevre ve uygulama, ölçü boyutu, bağlantı, doğruluk, ölçü montajı, aralık ve herhangi bir ölçü aksesuarı.

 

ÇEVRE & UYGULAMA

Bourdon tüpü ölçülen ortam ile doğrudan temas halinde olduğundan, ortamın özellikleri dikkate alınmalıdır.Proses ortamı aşındırıcıysa, bir tortu bırakacaksa veya Bourdon tüpünü tıkayacaksa veya ortam Bourdon tüpünde katılaşacaksa bir diyafram contası kullanmayı düşünün.

Manometrenin malzemesini seçmek de önemlidir.Ortam aşındırıcı ise, pirinç yerine paslanmaz çelik iç ve kasa seçilmelidir.Pirinç genel uygulamalar için daha uygundur.Nem ve hava koşullarının etkileri de gösterge için zararlı olabilir ve bir gösterge seçerken dikkate alınmalıdır.

Zararlı titreşim, titreşim veya ani basınç yükselmeleri üreten uygulamalar için uygun gösterge veya seçenek seçilmelidir.Örneğin, bir göstergeyi sıvıyla doldurmak, titreşimin olumsuz etkilerini en aza indirecek ve daha kolay bir basınç okuması sağlayacaktır.

 

ÖLÇÜ BOYUTU

Wesen, 1” (25mm) ila 10” (250mm) arasında bir dizi kadran boyutu üretmektedir.

 

BAĞ

Wesen, göstergelerimizde alt ve arka (orta ve alt) bağlantılar sunar.Standart diş NPT'dir, ancak BSP(G), SAE ve diğer birçok özel bağlantı gibi başka seçenekler de mevcuttur.En yaygın bağlantı boyutları 1/4" NPT ve 1/2" NPT'dir.Mevcut tüm bağlantılar için lütfen Wesen ile iletişime geçin.

 

KESİNLİK

Doğru ölçünün kullanılmasını sağlamak için gereken doğruluk derecesi belirlenmelidir.Wesen, doğru derecelendirme için ANSI/ASME standartlarını kullanır.± %0,25 (ANSI/ASME Derece 3A) ile ± %3-2-3 (ANSI/ASME Derece B) arasında hassasiyete sahip basınç göstergeleri sunuyoruz.Genel olarak, uygulama ne kadar kritik olursa, gereken doğruluk da o kadar yüksek olur.

 

GÖSTERGE MONTAJI

Wesen basınç göstergeleri çeşitli şekillerde monte edilebilir.Doğrudan gövde montajı için alt, orta sırt, alt sırt ve sıralı bağlantılar sunuyoruz.Panel montajları için bir arka flanş veya mastarın gömme monte edilmesini istiyorsanız bir ön flanş satın almayı düşünün.Bir göstergeyi gömme montaja alternatif olarak veya bir ön flanş kullanamıyorsanız, U-kelepçeler mevcuttur.Ayrıca, bir ekipman parçası basınç okumayı zorlaştıran ağır titreşim üretiyorsa, bir göstergenin uzaktan monte edilebileceğini unutmayın.

 

ARALIK

Basınç Aralığı

Medyanın normal çalışma basıncının yaklaşık iki katı olan bir basınç aralığı seçmek önemlidir.Maksimum çalışma basıncı, tam ölçek aralığının %75'ini geçmemelidir.Bu kriterler dikkate alınarak bir mastar seçilmezse Bourdon tüpünün yorulmasına neden olabilir.

Sıcaklık aralığı

Kuru göstergeler için normal sıcaklık aralıkları -40°F ila 150°F (-40°C ila 65°C) arasındadır.Gliserin dolgulu göstergeler için normal sıcaklık aralıkları -13°F ila 150°F (-25°C ila 65°C) arasındadır.Uygun gösterge kullanımı için ortamın normal çalışma sıcaklığını bilmek önemlidir.Gösterge aksesuarları, sıcaklık aralıklarını daha da genişletebilir.

 

GÖSTERGE AKSESUARLARI

Kısıtlayıcı vidalar, durdurucular ve sıvı doldurma, titreşim ve titreşimin etkilerini azaltmak ve basınç göstergelerinin hizmet ömrünü artırmak için mükemmel aksesuarlar ve seçeneklerdir.Sıcaklığın aşırı olduğu durumlarda, bir sifon veya uzaktan izleme kullanarak, kılcal ve diyafram contalı basınç göstergesi, göstergeye giren prosesin sıcaklığını azaltmak için bazı alternatiflerdir.

 

Mevcut bazı gösterge seçenekleri şunları içerir:

Özel Aramalar

Özel Aralıklar

Elektrik Kontakları

Flanşlar ve U-Kelepçeler

Çizmeler

Sıvı Dolum

Maksimum Ayarlanabilir İşaretçi

Alt/Üst Duraklar

Oksijen Temizleme

Kırmızı İkincil işaretçi

Güvenlik Kılıfı

Güvenlik camı

Silikon Nemlendirme

Paslanmaz Çelik Etiketler

Pub Zaman : 2022-03-14 10:03:26 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Wesen Technologies (Shanghai) Co., Ltd.

İlgili kişi: Mr. Michael Yang

Tel: +86 15601770036

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)